[REACH]

Aktualności - piszą o REACH...[Menu]

Strona główna

Karty charakterystyki

O REACH

Aktualności

Oferta

Kontakt


1 XII 2008
„Ostatni moment na rejestrację substancji chemicznych” przypomina Rzeczpospolita. „1 grudnia o godzinie 23 upływa termin rejestracji wstępnej w unijnym systemie REACH. Niezarejestrowanych w ten sposób substancji nie wolno będzie wprowadzać do obrotu w całej Unii Europejskiej”.

9 IX 2008
„Kto nie zarejestruje w odpowiednim czasie substancji w systemie REACH, zapłaci grzywnę” ostrzega dziennik Rzeczpospolita. „Za nieprzestrzeganie niektórych unijnych przepisów sankcje sięgną nawet 500 tys. zł. Trudno ocenić, czy przedsiębiorcy będą mieli problemy z unijną rejestracją.” Więcej w artykule Zofii Jóźwiak „Inspektor sanitarny ukarze za brak rejestracji”.

24 VI 2008
„Bez znajomości angielskiego nie da się zgłosić substancji chemicznych do rejestru. Internetowy system zgłaszania REACH-IT działa, przynajmniej na razie, tylko w tym języku” informuje dziennik Rzeczpospolita. Autor artykułu zwraca uwagę, że „wbrew tytułowi ustawy chodzi nie tylko o typowe chemikalia, ale także m.in. o materiały budowlane czy piśmienne (np. długopisy, świece zapachowe czy ściereczki nasączane substancjami czyszczącymi). Może się zdarzyć, że sprowadzając jeden preparat (np. lakier samochodowy), przedsiębiorca okaże się importerem kilku substancji chemicznych.” Więcej na stronie Dziennika.

13 VI 2008
Hans Ulrich Engel z BASF o REACH w wywiadzie dla Rzeczpospolitej:
„Wypełnienie obowiązków wynikających z REACH będzie bardzo kosztowne. Do 2018 roku będziemy wydawać na ten cel 50 mln euro rocznie, czyli w sumie nasze koszty zamkną się w kwocie pół miliarda euro. Każda firma musi tak zaplanować sobie budżet, by móc udźwignąć niezbędne koszty. Nie ma innego wyjścia. Ale nie jest wykluczone, że część mniejszych przedsiębiorstw w Europie nie podoła temu wyzwaniu.”

23 V 2008
„Specjaliści z Centrum ds. REACH przy Instytucie Chemii Przemysłowej podkreślają, że wiele mniejszych przedsiębiorstw, które nie są wprost związane z biznesem chemicznym, nie ma świadomości, że też musi rejestrować swoje substancje. – Cały czas odbieramy telefony od przedsiębiorców, którzy dopiero co usłyszeli o REACH i nie wiedzieli dotąd, że ich ten obowiązek dotyczy – mówi Andrzej Krześlak, ekspert z Centrum ds. REACH.” Więcej w artykule Joanny Cabaj „Bruksela naciska w sprawie REACH” w Rzeczpospolitej.

Pamiętaj!
Dokonaj wstępnej rejestracji REACH do 1.12.2008r. aby móc legalnie kontynuować swoją działalność w przyszłym roku. Chętnie w tym pomożemy.